Ochrana a využívanie krajiny

Témy rigoróznych prác v prírodovednom študijnom odbore - 7. Ekologické a environmentálne vedy  (RNDr.):
prof. RNDr. Juraj Hreško, PhD.
  1. Súčasné morfodynamické procesy vo vybranom type krajiny Slovenska
  2. Vplyv geomorfologických premenných a využívania krajiny na vznik a rozvoj erózie pôdy vo vybranom území
prof. RNDr. František Petrovič, PhD.
  1. Vývoj druhotnej krajinnej štruktúry vybraného územia v kontexte socio-ekonomických zmien
  2. Rozptýlené osídlenie a jeho vplyv na krajinu vo vybranom regióne
  3. Vývoj historických krajinných štruktúr v kontexte zmien krajiny (vybraná obec, región)
  4. Hodnotenie hlavných disparít a rozvojových faktorov vybranej obce
  5. Biometrická analýza lebečných a somatických znakov hraboša severského na Slovensku
doc. PaedDr. Stanislav David, PhD.
  1. Faunisticko-ekologická charakteristika vážok (Odonata) vybraného územia
  2. Rastlinné invázie vo vybraných biotopoch
  3. Flóra a vegetácia vybraného územia
doc. RNDr. Peter Mederly, PhD.
  1. Stav životného prostredia a zmeny využívania krajiny vo vybranom území
  2. Environmentálna politika na miestnej úrovni (vybrané mesto, obec)
doc. RNDr. Zuzana Krumpálová, PhD.
  1. Záhradné centrá ako refúgiá biodoverzity mäkkýšov (Mollusca)
  2. Pôdne roztoče (Acari, Oribatida) v urbanizovanom prostredí
  3. Hodnotenie stavu urbárneho prostredia a antropogénnej činnosti bioindikačne významnými živočíchmi (napr. pavúky - Araneae, prachové roztoče, parazitologicky a epidemiologicky významné živočích, pôdna fauna)
 prof. Mgr. Ivana Baláž, PhD.
  1. Biometrická analýza lebečných znakov hrdziaka lesného v rôznych typoch krajiny Slovenska

Priame odkazy