Príbuzné odbory pre vykonanie rigoróznych skúšok

Absolvent študijného programu, ktorý získal titul magister, môže vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce, v študijnom odbore, v ktorom získal vysokoškolské vzdelanie alebo v príbuznom študijnom odbore.

4.1.1 Fyzika

• 1.1.2 Učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy
  • 1.1.3 Učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov
  • 1.1.5 Predškolská a elementárna pedagogika
  • Relevantné akademické odbory v sústave študijných odborov - ide o všetky tie študijné odbory zo sústavy študijných odborov, z ktorých sa odvodzuje príslušná predmetová špecializácia študijných programov v učiteľstve akademických predmetov

1.1.2 Učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy

• 1.1.1 Učiteľstvo akademických predmetov
  • 1.1.3 Učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov (tieto študijné odbory sú navzájom v príbuzné svojim sociálnovedným základom, ako aj pedagogickou a psychologickou časťou odboru).
  • 1.1.10 Odborová didaktika
  • Relevantné ekonomické študijné odbory