Podmienky prijatia na magisterské štúdium

Základnými podmienkami prijatia na magisterské štúdium je vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, pričom súčet počtu získaných kreditov za predchádzajúce vysokoškolské štúdium, ktorým bolo získané vysokoškolské vzdelanie, a počtu kreditov potrebných na riadne skončenie magisterského študijného programu, na ktorý sa uchádzač hlási, musí byť najmenej 300 kreditov.

Uchádzač o magisterské štúdium si podáva prihlášku na štúdium na Fakultu prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Uchádzač o štúdium, ktorý už ukončil bakalárske štúdium, pripojí k prihláške kópie diplomu a dodatku k diplomu o absolvovaní bakalárskeho študijného programu, vlastnoručne podpísaný životopis a doklad o zaplatení poplatku za prihlášku.

Uchádzač o štúdium, ktorý študuje v poslednom ročníku bakalárskeho štúdia, doloží k prihláške originál výpisu potvrdený študijným oddelením príslušnej fakulty o absolvovaných predmetoch za 1. až 5. semester štúdia spolu s hodnotením jednotlivých predmetov a doklad o zaplatení poplatku za prijímacie konanie.

Uchádzači o štúdium v magisterských študijných programoch v akademickom roku 2020/2021 budú na Fakultu prírodných vied prijímaní nasledovne:

• na štúdijné programy Aplikovaná informatika, Biológia, Environmentalistika, Environmentalistika v krajinnom plánovaní a v praxi, Fyzika materiálov, Geografia v regionálnom rozvoji, Matematicko-štatistické a informačné metódy v ekonómii a finančníctve budú uchádzači prijatí bez prijímacích skúšok na základe hodnotenia výsledkov a aktivít počas počas predchádzajúceho štúdia,
  • na učiteľské štúdium v dvojkombinácii predmetov akreditovaných na Fakulte prírodných vied - biológia, chémia, ekológia, fyzika, geografia, informatika, matematika, odborné ekonomické predmety budú uchádzači prijatí bez prijímacích skúšok na základe hodnotenia výsledkov a aktivít počas počas predchádzajúceho štúdia,
  • na učiteľské štúdium v dvojkombinácii predmetu akreditovaného na Fakulte prírodných vied s predmetom z ponuky ostatných fakúlt Univerzity Konštantína Filozofa budú uchádzači prijímaní na základe úspešne vykonanej prijímacej skúšky z predmetu druhej fakulty, ak je prijímacia skúška fakultou predpísaná alebo bez prijímacích skúšok – na základe hodnotenia výsledkov a aktivít počas počas predchádzajúceho štúdia.

Základným kritériom hodnotenia výsledkov predchádzajúceho štúdia uchádzača je vážený študijný priemer za predchádzajúce štúdium. Výsledky štúdia a aktivity uchádzač dokladuje príslušným diplomom a dodatkom k diplomu o absolvovaní bakalárskeho študijného programu, resp. výpisom o absolvovaných predmetoch za 1. až 5. semester štúdia, certifikátmi, diplomami a pod. priloženými k prihláške.

Hodnotenie umožní výber uchádzačov, ktorí prejavia najvyššiu mieru schopností tak, aby sa na štúdium dostali uchádzači s najlepšími predpokladmi na štúdium.

Poznámka

Cudzinci sú prijímaní na fakultu v súlade s § 56 a § 57 zákona o vysokých školách.

Návody

Priame odkazy