Podmienky prijatia na doktorandské štúdium

Základnou podmienkou prijatia na doktorandské štúdium je vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.

Uchádzač o doktorandské štúdium si podáva prihlášku, a to elektronickú alebo papierovú, na Fakultu prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

K prihláške uchádzač doloží vlastnoručne podpísaný životopis, overené kópie diplomu a dodatku k diplomu o ukončení vysokoškolského štúdia druhého stupňa, prehľad publikačnej činnosti a doklad o zaplatení poplatku za prihlášku.

Uchádzači o štúdium v doktorandských študijných programoch budú  prijímaní na základe hodnotenia výsledkov prijímacej skúšky z príslušného odboru, výsledkov štúdia a aktivít počas predchádzajúceho štúdia.

Základným kritériom hodnotenia výsledkov predchádzajúceho štúdia uchádzača je vážený študijný priemer za predchádzajúce štúdium.

Výsledky štúdia a aktivity uchádzač dokladuje príslušnými vysvedčeniami, certifikátmi, diplomami a pod. priloženými k prihláške.

Hodnotenie výsledkov umožní výber uchádzačov, ktorí prejavia najvyššiu mieru schopnosti tak, aby sa na štúdium dostali uchádzači s potrebnými schopnosťami a predpokladmi na štúdium.

Tézy k prijímacím skúškam nájdete TU

Poznámka

Cudzinci sú prijímaní na fakulty v súlade s § 56 a § 57 zákona o vysokých školách.

Návody

Priame odkazy