Oznamy Fakulty prírodných vied

Európska značka pre jazyky

Vážená pani, vážený pán,

dovoľujeme si Vás touto cestou informovať, že SAAIC – Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu bola poverená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR organizovať v roku 2016 na Slovensku už 14. ročník súťaže Európska značka pre jazyky.

Európska značka pre jazyky je iniciatívou Európskej komisie, ktorá prispieva k podpore výučby a učenia sa cudzích jazykov, jazykov národnostných menšín, jazykov prisťahovalcov, jazykov určených osobám so zdravotným znevýhodnením ako je napr. posunkový jazyk či Braillovo písmoa pod. Jej cieľom je zviditeľnenie a ocenenie projektov a iniciatív, ktoré už boli ukončené a ktoré prispeli a prispievajú ku kvalite jazykového vzdelávania na Slovensku.

Súťažné návrhy, ktoré budú doručené do národnej agentúry, bude hodnotiť národná porota zložená zo zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Štátneho pedagogického ústavu a kultúrnych a jazykových inštitútov pôsobiacich na Slovensku. Členom poroty je aj zahraničný zástupca z Českej republiky. Víťazným projektom bude na záverečnej slávnostnej ceremónii, ktorá sa uskutoční v priebehu septembra 2016, odovzdané ocenenie “Európska značka pre jazyky“. Ocenené projekty a ich výsledky budú registrované v európskej databáze projektov a zviditeľnené na národnej aj európskej úrovni.

Bližšie informácie a podmienky zapojenia sa do súťaže sú zverejnené na národnej stránke iniciatívy: http://www.erasmusplus.sk/ELL/index.php.

V sekcii „Výzva“ je zverejnená základná dokumentácia, ktorú Vám súčasne preposielame v prílohe:

• Výzva na predkladanie prihlášok 2016, ktorá obsahuje dôležité informácie o oprávnených podávateľoch, postupe, termíne a spôsobe predkladania prihlášky,
  • formulár Prihlášky 2016, ktorý sa vypĺňa v slovenskom jazyku,
  • Európske priority pre rok 2016 stanovené Európskou komisiou – v pôvodnom anglickom znení aj v slovenskom preklade. Akceptované však budú aj projekty, ktoré európske priority nenapĺňajú, ale majú významný dopad na jazykové vzdelávanie na Slovensku.

V prípade, že Vaša organizácia realizovala projekt zameraný na jazykové vzdelávanie financovaný z akýchkoľvek grantových schém či zdrojov, neváhajte a zapojte sa do tejto súťaže. Termín predkladania prihlášok je stanovený na 30. jún 2016.

V prípade potreby bližších informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom emailu: , alebo telefonicky na čísle: 02/209 222 42.