Oznamy Fakulty prírodných vied

Štipendium DBU do Nemeckej spolkovej republiky​

Dovoľujeme si Vás informovať o možnosti získať štipendium DBU do Nemeckej spolkovej republiky​ pre absolventov Mgr. a Ing. stupňa štúdia.

Štipendium poskytuje Nemecká ​spolková ​ nadácia pre životné prostredie - Deutsche​Bundesstiftung​ für Umwelt (DBU) a je určené pre všetkých absolventov Mgr. a Ing. stupňa štúdia na univerzitách a vysokých školách s akýmkoľvek zameraním.

Jediným obmedzením je zameranie/špecializácia na environmentálne problémy (prírodné, technické, spoločenské vedy, medicína, ekonomika....).

Štipendium umožní záujemcom zo SR 6-12 mesačný pobyt v Nemecku a to vo firme, výskumnom ústave, na univerzite...

​Toto štipendium predstavuje pre absolventov reálnu šancu ​získať jedinečné a neoceniteľné pracovné skúsenosti v zahraničí a tým zvýšiť ich uplatniteľnosť na trhu práce v SR.

Dňa 10.3.2015 o 14,00 hod. sa bude konať na Pr​írodovedeckej fakulte​ UK​, Mlynská dolina v​ Bratislave, miestnosť CP+ krátky ​seminár ​o štipendiách DBU.

Záujemcovia sú srdečne pozvaní, vstup je voľný.

Kontakt:

RNDr. Martin LABUDA, PhD.

Zástupca DBU na Slovensku
Department of Landscape Ecology