Oznamy Fakulty prírodných vied

Pracovný seminár „MATLAB v prostredí ISS CVTI SR“

Dátum konania: 3. 12. 2014 - 3. 12. 2014
Čas konania: 8:30 - 13:30
Typ podujatia: Seminár
Organizátor: CVTI SRPopis
Miesto konania: CVTI SR, Lamačská cesta 8/a, Bratislava

Centrum vedecko-technických informácií SR organizuje v spolupráci so spoločnosťou HUMUSOFT s.r.o. pracovný semninár " MATLAB v prostredí ISS CVTI SR " pre začínajúcich i pokročilých použivateľov systému MATLAB.

Súčasťou seminára je moderovaná inštruktáž v školiacom centre v CVTI SR a predstavenie portálu Integrovaných služieb Centra vedecko-technických informácií SR (ISS CVTI SR).

Výpočtový systém MATLAB sa stal celosvetovým štandardom v oblasti vedecko-technikcých výpočtov a simulácií najmä vo sfére vedy a výskumu. CVTI SR pripravuje Integrovaný systém služieb (ISS CVTI SR) na infraštruktúre Dátového centra pre výskum a vývoj (DC VaV) na podporu výskumno-vývojových aktivít a transferu technológií a v rámci služby Poskytovanie systémov a aplikácií sprístupňuje systém MATLAB pre vybrané vysoké školy a ústavy SAV, ktoré sú financované z verejných zdrojov.

V DC VaV je k dispozícii výkonná výpočtová infraštruktúra:

• cluster s možnosťou paralelných výpočtov
  • 96 procesorových jadier pre vysokovýkonné výpočty
  • terminálové servery
  • portál pre riadenie prístupov

Po zaregistrovaní sa na našom portáli iss.cvtisr.sk získate on-line prístup cez pripojenie vzdialenej plochy. Detailný návod aj dokumentá sú publikované na portáli http://iss.cvtisr.sk. Prístup k MATLABu je bezplatný pre oprávnených a zaregistrovaných používateľov.

ČO PORTÁL SO SYSTÉMOM MATLAB POSKYTUJE?

• Základné moduly
    • MATLAB
    • Scheduler MDCS
    • Parallel Computing Toolbox