Oznamy Fakulty prírodných vied

SAIA - Výzva na predkladanie žiadostí o projekt v rámci opatrenia Prípravné návštevy a stretnutia

SAIA, n. o., ako správca programu pre Štipendijný program EHP Slovensko, financovaného z Grantov EHP a štátneho rozpočtu SR, vyhlásila 10. 11. 2014, druhú a zároveň poslednú výzvu na predkladanie žiadostí o projekt v rámci opatrenia Prípravné návštevy a stretnutia.
Cieľom prípravných návštev a stretnutí je nadviazanie novej spolupráce alebo obnovenie predchádzajúcich inštitucionálnych kontaktov so strednými a vysokými školami v donorských štátoch - Nórsku, Islande a Lichtenštajnsku. Celková alokácia na túto výzvu je 17 253,34 EUR. Maximálna výška projektového grantu na jednu žiadosť je 4 500 EUR. Spolufinancovanie žiadateľa sa nevyžaduje. Žiadosti sa predkladajú elektronicky počas otvorenej výzvy do 13. 2. 2015, 16:00 hod., a sú posudzované priebežne na základe termínu doručenia, až do vyčerpania alokácie stanovenej na túto výzvu.
Účelom stretnutí by malo byť naplánovanie spoločného projektu a/alebo pripravenie podmienok pre ďalší rozvoj spolupráce, predovšetkým príprava projektového zámeru pre jedno z ďalších opatrení Štipendijného programu EHP Slovensko:
  • Inštitucionálna spolupráca medzi vysokými školami
  • Inštitucionálna spolupráca v stredoškolskom vzdelávaní
Bližšie informácie o výzve a všetkých opatreniach programu, ako aj spôsob predkladania žiadostí o projekt nájdete na webovej stránke Štipendijného programu EHP Slovensko www.spehp.saia.sk.