Oznamy Fakulty prírodných vied

Zmena harmonogramu letného semestra 2019/2020

1. Prijímacie konanie

Termíny pre podávanie prihlášok na vysokoškolské štúdium
Stupeň štúdia 1. kolo prijímacieho konania – uzávierka podávania prihlášok 2. kolo prijímacieho konania - uzávierka podávania prihlášok
Bakalárske štúdium 30. 4. 2020 15. 8. 2020
Magisterské štúdium 30. 4. 2020 15. 8. 2020
Doktorandské štúdium 31. 5. 2020

Prijatie na bakalárske a magisterské štúdium sa realizuje bez prijímacích skúšok podľa podmienok príslušnej fakulty.
Prijatie na doktorandské štúdium sa realizuje na základe prijímacej skúšky. Termín a formu prijímacej skúšky určí dekan fakulty, na ktorú sa prihláška podáva.
Termín zaslania rozhodnutia o prijatí:
  • 1. kolo prijímacieho konania na Bc. a Mgr. štúdium: rozhodnutia o prijatí vrátane rozhodnutia o odvolaní sa voči neprijatiu najneskôr do 15.6. 2020
  • 2. kolo prijímacieho konania na Bc. a Mgr. štúdium: rozhodnutia do 25.8. 2020
  • Doktorandské štúdium : rozhodnutia do 10.7. 2020.
Termín podania žiadosti o ubytovanie prostredníctvom ubytovacej návratky:
  • 1. študenti prijatí v prvom kole prijímacieho konania do 30. 6. 2020
  • 2. študenti prijatí v druhom kole prijímacieho konania do 10. 9. 2020

2. Výučbové a skúškové obdobie letného semestra

Výučbové obdobie: 17. 2. 2020 – 16. 5. 2020
Skúškové obdobie: 18. 5. 2020 – 11. 7. 2020
Poznámka: predmety pedagogickej praxe sa realizujú podľa stanovených podmienok vyučujúceho (metodika) predmetu.

Končiace ročníky štúdia:
  • Výučbové obdobie: 17. 2. 2020 – 25. 4. 2020
  • Skúškové obdobie Mgr.: 27. 4. 2020 – 16. 5. 2020
  • Skúškové obdobie Bc.: 27. 4. 2020 – 30. 5. 2020
Zverejnenie rozvrhov na zimný semester: 10. 7. 2020
Prihlasovanie študentov na rozvrh na ZS: do 20. 9. 2020

Poznámka: V rámci výučbového obdobia sa počas prerušenia prezenčnej metódy štúdia sa štúdium vrátane skúšok uskutočňuje dištančne prostredníctvom elektronických prostriedkov podľa pokynov dekanov fakúlt. Konzultácie s učiteľmi sa uskutočňujú výlučne elektronicky.

3. Záverečné práce a štátne skúšky

Odovzdanie záverečnej práce: do 9. 5. 2020 - dodržanie termínu je podmienka pre zaradenie študenta na obhajobu práce v AR 2019/2020
Posúdenie záverečnej práce: do 23. 5. 2020

Odovzdávanie a posudzovanie záverečných prác sa uskutočňuje výlučne elektronicky prostredníctvom AIS
- Štátne skúšky a obhajoby: od 1. 6. 2020
- Opravné termíny štátnych skúšok a obhajob záverečných prác sa uskutočnia až v akademickom roku 2020/21 podľa harmonogramu platného pre daný rok.

4. Promócie

Slávnostné odovzdávanie dokladov o vzdelaní sa v AR 2019/2020 na všetkých fakultách ruší.
Doklady sa doručia absolventom doporučenou poštou do vlastných rúk.

Aktuálne informácie k harmonogramu akademického roka 2019/2020 sú dostupné na webovej stránke UKF