Oznamy Fakulty prírodných vied

Katedra informatiky otvára IT krúžky pre základné a stredné školy

Katedra informatiky otvára aj v tomto školskom roku v rámci projektu IT Akadémia - Vzdelávanie pre 21. storočie nasledujúce krúžky:
  • Minecraft - Vyber sa s nami do úžasného sveta Minecraft Education Edition! Je to vzdelávacia platforma založená na hre, kde sa môžeš naučiť kritickému mysleniu, kreativite, spolupráci a iným zručnostiam 21. storočia. Navyše, budeme v ňom aj programovať!
    Vhodné pre 2. stupeň ZŠ, zápis 2.10.2019 o 14.45 na Katedre informatiky FPV UKF v Nitre (miestnosť THS-110) – krúžky budú bývať každý týždeň v stredu
  • Programovanie BBC micro:bit - Vyskúšaj, čo dokáže BBC micro:bit, ktorý sa programuje veľmi jednoducho pomocou grafické o jazyka. Počas roka vytvoríš bezdrôtovo ovládané aplikácie, ktoré budú diaľkovo zažínať svetlo, spúšťať LED ohňostroj, vypínať zvukový alarm či automaticky zažínať svetlá, keď sa zotmie. Tiež si vytvoríš a naprogramuje virtuálnu postavičku v jazyku Scratch.
    Vhodné pre 2. stupeň ZŠ, zápis 1.10.2019 o 14.45 na Katedre informatiky FPV UKF v Nitre (miestnosť THB-025) – krúžky budú bývať každý týždeň v utorok
  • Java v kocke - Nauč sa programovať od začiatku po vytvorenie komplexných aplikácií v jednom z najrozšírenejších programovacích jazykov – v Jave. Krúžok ťa naučí programátorsky myslieť od základov (cyklus, podmienka, polia) po prácu s objektami (triedy, metódy, dedičnosť) a ukáže ti tvorbu aplikácií v grafickom prostredí.
    Vhodné pre študentov 14 - 18 rokov,  zápis 1.10.2019 o 14.45 na Katedre informatiky FPV UKF v Nitre (miestnosť THS-110) – krúžky budú bývať každý týždeň v utorok
  • Programovanie mobilných aplikácií pre Android - Krúžok je zameraný na moderné programovanie mobilných zariadení s operačným systémom Android. V AppInventore a časom i v Android Studiu si vytvoríš multimediálne aplikácie a hry, ktoré si môžeš odniesť domov vo vlastnom smartfóne.
    Vhodné pre študentov 14 - 18 rokov, ktorí už majú základné skúsenosti s programovaním, zápis 2.10.2019 o 14.45 na Katedre informatiky FPV UKF v Nitre (miestnosť THB-114) – krúžky budú bývať každý týždeň v stredu