Geografia a regionálny rozvoj očami starostky

Dňa 18. novembra 2015 sa v rámci cyklu „Prednášok úspešných absolventov FPV“ uskutočnila prvá prednáška Mgr. Tatiany Faltinovej, ktorá v súčasnosti pôsobí ako starostka obce Vrbov a zároveň je najmladšou starostkou na Slovensku. Mgr. T. Faltinová ukončila štúdium v magisterskom študijnom programe Geografia v regionálnom rozvoji  v roku 2012.

Na úvod podujatia predstavila obec Vrbov z geografickej perspektívy, pričom sa zamerala nielen na vymedzenie obce ale i jej stručnú fyzicko-geografickú a humánno-geografickú charakteristiku, ktorá bola doplnená históriou a možnosťami cestovného ruchu. Zároveň prítomným objasnila najdôležitejšie legislatívne dokumenty a inštitúcie, s ktorými prichádza vo výkone funkcie do kontaktu.

Za rok svojho pôsobenia dokázala aktívne prispieť k rozvoju svojej obce. Z hľadiska regionálneho rozvoja bola jej pozornosť upriamená na aktivity Euroregiónu Tatry a občianskeho združenia Pre rozvoj regiónu Spiš. Na záver prezentácie predstavila Mgr. Faltinová investičné a rozvojové aktivity obce Vrbov na rok 2016.

Podujatie, tentokrát garantované Katedrou geografie a regionálneho rozvoja, prebiehalo v príjemnej atmosfére za účasti pracovníkov FPV, študentov nielen Katedry geografie a regionálneho rozvoja ale aj iných študijných programov. Prednáška bola ukončená aktívnou neformálnou diskusiou.