Aktuálne informácie o termínoch a priebehu štátnych skúšok

• Mgr. štúdium 8.6. – 15.6.2020
  • Bc. štúdium 22.6. – 29.6.2020

Viac informácií

Portál EDU.UKF.SK

Na FPV UKF počas prerušenia prezenčnej výučby učíme s využitím e-learningu

Viac informácií

Vyberte sa na matematické prechádzky

Projekt Erasmus+ MoMaTrE sa blíži k svojmu záveru. Aktívni lídri projektu na univerzite J. W. Goetheho vo Frankfurte nad Mohanom rozvíjajú veľmi perspektívne aktivity projektu ďalej. V pondelok 4. mája 2020 bola aktualizovaná nová verzia portálu mathcitymap. Slovenská verzia aktualizovaného portálu by mala byť plne funkčná tiež.
momatre appka
Aplikácia MathCityMap
Pre zaujímavosť a aj pre využitie počas virtuálneho vyučovania pre študentov učiteľstva a pre žiakov na základných a stredných školách boli vytvorené matematické prechádzky, ktoré sa dajú riešiť pomocou aplikácie v mobile, v tablete alebo na počítači z domáceho prostredia. Každá taká prechádzka začína predponou [MCM@home]. Na Slovensku vďaka aktívnym riešiteľom projektu, spolupracujúcim učiteľom matematiky z praxe a študentom učiteľstva matematiky na KM FPV UKF v Nitre boli vytvorené [MCM@home] matematické prechádzky na miestach a v mestách: Dvory nad Žitavou (kód prechádzky 292584), Lesopark Žilina (152588), Rišňovce (452545), Dubovce (342540, Pribinovo námestie v Nitre (slovensky: 142598, anglicky: 052591) a Vrátna (562529).
Ako väčšina aktívnych autorov úloh odhalila, v úlohách sa dajú využiť medzipredmetové vzťahy s ktorýmkoľvek predmetom vyučovaným na ZŠ a SŠ a zároveň ukázať, aké zaujímavé objekty s dôležitými matematickými atribútmi sa nachádzajú všade okolo nás.
momatre certifikat
Zodpovedná riešiteľka projektu z Katedry matematiky FPV UKF v Nitre doc. PaedDr. Soňa Čeretková, PhD., za svoju spoluprácu s Univerzitou J. W. Goetheho vo Frankfurte nad Mohanom získala unikátny certifikát a o matematických prechádzkach predniesla 5. mája 2020 prednášku študentom učiteľstva matematiky Viedenskej Univerzity vo virtuálnom prostredí vzdelávacieho portálu Moodle. Prednáška bola, prirodzene, pôvodne plánovaná prezenčne, ale digitálne spojenie nesklamalo a viedenskí študenti sa spolu s univerzitným učiteľom Dr. Andreasom Ulovcom virtuálne poprechádzali po Nitre, riešili úlohy o objektoch na námestí Kniežaťa Pribinu.
momatre prednaska
Prednáška pre študentov Univerzity vo Viedni
Nech sa páči, stiahnite si bezplatne aplikáciu z Google Play alebo AppStore, vložte kód prechádzky a overte, či sú vaše matematické kompetencie na úrovni žiaka základnej školy. Srdečne pozývame na Matematické [MCM@home] prechádzky.
Text a foto: doc. PaedDr. Soňa Čeretková, PhD., FPV – Katedra matematiky