Aktuálne informácie o termínoch a priebehu štátnych skúšok

• Mgr. štúdium 8.6. – 15.6.2020
  • Bc. štúdium 22.6. – 29.6.2020

Viac informácií

Portál EDU.UKF.SK

Na FPV UKF počas prerušenia prezenčnej výučby učíme s využitím e-learningu

Viac informácií

Informácie o termínoch a priebehu štátnych skúšok

V nadväznosti na opatrenia prijaté Vládou SR a vedením UKF v Nitre z dôvodu šírenia pandémie coronavírusu v Slovenskej republike Fakulta prírodných vied UKF v Nitre upravuje spôsob a formu štátnych skúšok (ŠS) v bakalárskom štúdiu, magisterskom štúdiu, doktorandskom štúdiu a rozširujúcom štúdiu pre akademický rok 2019/2020.

Všetky zmeny boli prerokované s garantmi štúdia, zástupcami študentskej obce, Kolégiom dekana FPV a následne schválené Vedeckou radou FPV UKF v Nitre.

Prijaté opatrenia zachovávajú kvalitu a požiadavky na absolventa FPV UKF v Nitre a súčasne umožňujú bezpečný priebeh štátnych skúšok pre študentov a pedagógov.

Spôsob organizácie ŠS v akademickom roku 2019/2020

1. Štátne skúšky budú prebiehať dištančne na video-konferenčnej platforme meet.ukf.sk .
  2. Štátne skúšky budú predbežne realizované v termínoch
    1. Mgr. štúdium                8.6.2020 – 15.6.2020
    2. Bc. štúdium                22.6.2020 – 29.6.2020
    3. PhD. štúdium             22. 6. 2020 – 30.6.2020
    4. rozširujúce štúdium    júl 2020
  3. Konkrétne termíny a detailné organizačné pokyny pre jednotlivé študijné odbory fakulta zverejnení neskôr, avšak v dostatočnom predstihu.
  4. Inštrukcie k organizácii a konaniu ŠS budú každému študentovi doručené do študentského e-mailu.
  5. Najneskôr 7 dní pred konaním štátnej skúšky komisia dištančne zasadne cez zvolenú platformu a stanoví detailný program dňa konania ŠS.
    Komisie pripravia časový rozpis študentov na daný deň (študent zaradený na určený čas k nadviazaniu online spojenia) a to s ohľadom na predpísané povinnosti štátnej skúšky (obhajoba záverečnej práce, štátne skúšky z odborných predmetov, čas na prípravu, ... ).
  6. Najneskôr 7 dní pred konaním ŠS prebehne skúšobné spojenie všetkých študentov a členov komisie.
  7. 24 hodín pred konaním ŠS prebehne skúšobné spojenie všetkých študentov a členov komisie.
  8. Najneskôr v deň štátnej skúšky sa každý člen komisie oboznámi s kvalitou obhajovaných záverečných prác a posudkov k nim. Každý člen komisie bude mať pripravený zoznam študentov, vrátane časového harmonogramu ich postupného pripájania, ako aj posudky k záverečným prácam.
  9. Študent je povinný v čase obhajoby a ústnych skúšok mať celú dobu zapnutý mikrofón a kameru.
    Odporúčame, aby na pripojenie využívali stolový počítač, notebook, či tablet. Spojenie cez mobilný telefón bude akceptované len vo výnimočných prípadoch.
  10. Priebeh online skúšania bude nahrávaný na zabezpečené úložisko. Minimálne zvukový záznam bude k dispozícii v priestoroch fakulty ako dôkazový materiál v prípade akýchkoľvek námietok voči priebehu štátnej skúšky, resp. k objasneniu podozrení z nečestného konania študentov (do 3 mesiacov po skončení krízovej situácie).
  11. Študenti neučiteľských študijných programov absolvujú štátnu skúšku tvorenú iba obhajobou záverečnej práce.
  12. Študenti učiteľských študijných programov budú skúšaní z predmetov štátnej skúšky podľa ich študijného plánu.
  13. Tézy z predmetov štátnej skúšky pre určené študijné programy sú zverejnené v AIS. Komisia zostaví otázky z uvedených téz a zabezpečí zmenu poradia otázok pre každý termín štátnej skúšky. Poradie otázok komisia archivuje.
    Výber otázky bude riešený losovaním, napr. študent povie číslo a komisia otázku prečíta.
  14. Študenti budú mať na prípravu odpovede 5 minút, po ktorých začnú odpovedať. Komisia zohľadní čas prípravy a bude odpoveď študenta usmerňovať cielenými otázkami.
  15. Po skončení skúšky (ústne odpovede, obhajoba) sa študent odhlási.
  16. Po preskúšaní všetkých študentov sa komisia dohodne na výslednom hodnotení (bez záznamu).
  17. Výsledky budú študentom oznámené výlučne cez AiS2, nebudú vyhlasované hromadne.
    Po uzávierke hodnotení sa komisia opäť spojí so všetkými študentmi (tentokrát naraz) a predseda komisie povie krátku záverečnú reč (slávnostná promócia sa v akademickom roku 2019/2020 nekoná).
  18. Doklady o štúdiu sa pošlú absolventom poistenou zásielkou ako cenina.
  19. Všetci študenti dostanú inštrukcie k ukončeniu svojho štúdia e-mailom.

Dôležité upozornenie

1. Študent, ktorému životná situácia (sociálne dôvody, zdravotné dôvody, materiálno – technické vybavenie,...) neumožňuje absolvovať štátne skúšky podľa vyššie uvedených pravidiel, okamžite kontaktuje Študijné oddelenie FPV, najneskôr však 14 dní pred termínom konania štátnej skúšky.
  2. Fakulta si vyhradzuje právo upraviť uvedené informácie z dôvodov zmeny legislatívy a ďalších organizačných náležitostí. Odporúča študentov FPV aktívne sledovať webové sídlo fakulty a e-mailovú poštu cez pridelenú školskú e-mailovú schránku.